Oszczędzaj energię dzięki miedzi

Stosowanie systemów odzyskiwania ciepła z wody odpływowej to najprostszy sposób na zmniejszenie kosztów przez obniżenie zużycia energii na przygotowanie ciepłej wody użytkowej stosowanych w gospodarstwach domowych.

Według Komisji Europejskiej, budynki są sektorem odpowiadającym za około 40% zużycia energii i 36% emisji CO2 w Unii Europejskiej. Renowacja i poprawa efektywności energetycznej stwarzają możliwość uzyskania znacznych oszczędności energii, które z kolei mogą zredukować całkowite zużycie energii w Unii Europejskiej o 5-6% i obniżyć emisję CO2 o około 5%.
Większość tej energii jest tracona wraz z wodą odprowadzaną do ścieków, spożytkowanie ciepła z naszych łazienek może być prostym sposobem oszczędzania energii i pieniędzy.
Wymiennik ciepła zainstalowany na odpływie do kanalizacji może skutecznie odzyskiwać tę energię, obniżając nasze zużycie energii w sposób kosztowo efektywny.
Obiecującym rozwiązaniem są nowe modele wymienników ciepła służących wykorzystaniu ciepła odpadowego w budynkach mieszkalnych. Mogą one być pierwszą praktyczną wersją, stosowaną w domowych prysznicach, która umożliwia odzyskiwanie do 40% ciepła odpadowego z odpływu i oferuje dobry zwrot z inwestycji.
Dzięki swojej wysokiej przewodności cieplnej miedź jest idealnym materiałem do wytwarzania wszelkiego rodzaju wymienników ciepła. Jest łatwa w obróbce i łączeniu oraz posiada wysoką odporność na korozję.
Sposób działania systemu odzysku ciepła ze ścieków oraz dodatkowe informacje o produkcie znaleźć można w załaczonym pdf.

Share >