Techniki łączenia

 

techniki_laczenia.jpgDo łączenia instalacji miedzianych stosujemy różnego rodzaju łączniki, które wykonane są z miedzi lub stopów miedzi. Bardzo ważna jest, aby wybrać odpowiedni łącznik właściwy dla typu instalacji i jej zastosowania. Należy jednak  pamiętać, że nie we wszystkich pomieszczeniach możemy stosować otwarty ogień potrzebny do lutowania kapilarnego – w tej sytuacji powinniśmy zastosować bezpalnikową metodę łączenia.  

Lutowanie miękkie i łączenie zaciskowe są stale udoskonalane i ulepszane od ponad 50 lat. W chwili obecnej są niezawodnymi i trwałymi sposobami łączenia instalacji dostępnymi dla kompetentnych i wykwalifikowanych instalatorów.

Lutowanie twarde jest podobne do lutowania miękkiego i stosowane jest od lat. Połączenie takie stosujemy, gdy instalacja narażona jest na wysoką temperaturę i ciśnienie.

Łączniki zaprasowywane i samozaciskowe mają nowoczesną budowę i spełniają wysokie normy bezpieczeństwa. Umożliwiają szybką i efektywną technikę łączenia gwarantującą niezawodność, trwałość oraz bezpieczeństwo. Ten typ łączników nie wymaga stosowania otwartego ognia i idealnie nadaje się do modernizacji lub naprawy wcześniej wykonanych instalacji.

Lutowanie miękkie

Lutowanie twarde

Zaprasowywanie

Samozaciskanie

Połączenie rozłączne

Share >

Podręcznik poświęcony technologi łączenia elementów instalacji z miedzi z wykorzystaniem łączników wykonanych z miedzi i stopów miedzi.Podręcznik jest przeznaczony głównie do projektantów, inspektorów nadzoru budowlanego oraz instalatorów.
15/04/2015