Zrównoważony rozwój

Copper scrapZrównoważony rozwój – Rola miedzi

To jest temat, o którym coraz więcej się mówi. Każdy jest teraz pytany, co myśli o tym jak produkty, które używamy wpływają na środowisko. Wszyscy od wielu lat wiemy o recyklingu gazet, tektury, blaszanych puszek i innych metali, w tym także miedzi.

Zrównoważony budynek

Projektanci i instalatorzy w budownictwie oraz właściciele budynków muszą bardzo starannie rozważać, jakie materiały zastosują w swoich projektach. Powszechnie uważa się, że zrównoważony rozwój to:

"rozwój, który zaspokaja potrzeby teraźniejszości nie przekreślając przyszłym pokoleniom możliwości zaspokojenia ich własnych potrzeb".

Każdy poszukuje materiałów, które nie są szkodliwe dla środowiska i które będą dostępne dla użytku przyszłych pokoleń. Do takich właśnie zalicza się miedź.

Ekoreferencje miedzi zostały potwierdzone

Nowa wersja "Zielonego Przewodnika do Specyfikacji" opracowanego przez Building Research Establishment przyznała właśnie specyfikacjom miedzianych pokryć dachowych oceny A+ i A za doskonałe wskaźniki efektywności środowiskowej.

Miedź – w 100% przetwarzalna, bez utraty swoich właściwości

Jako instalatorzy wiecie doskonale o zdolności miedzi do recyklingu. Stare miedziane bojlery i rury miedziane z instalacji domowych, których eksploatacja już dobiegła końca, są zbierane i poddawane recyklingowi. Producenci rur miedzianych wykorzystują do produkcji rur średnio ponad 50% surowca pochodzącego z recyklingu. Biorąc przy tym pod uwagę, że miedź jest w 100% przetwarzalna, bez utraty swoich właściwości, czy możecie znaleźć lepszy materiał instalacyjny?

 

Share >

Podręcznik przedstawia proces projektowania i montażu miedzianych solarnych instalacji grzewczych. Opisuje sposób działania, zalety i rodzaje kolektorów oraz prezentuje zasady, które należy stosować, aby zapewnić prawidłową i bezawaryjna pracę.
18/03/2015