Pitna i ciepła woda

Miedź jest stosowana w instalacjach pitnej i ciepłej wody, gdyż jest trwała, higieniczna, nie zmienia smaku wody,zapobiega rozmnażaniu się drobnoustrojów

Ogrzewanie

Rura miedziana jest powszechnie stosowana do wykonywania instalacji ogrzewczych z uwagi na wysokie przewodnictwo cieplne, plastyczność, antydyfuzyjność oraz niskie opory przepływu wody w instalacjach.

Gaz

Zaletą stosowania miedzi w instalacjach gazowych jest jej wysoka temperatura topnienia, niepalność i nie wydzielanie gazów toksycznych w trakcie pożaru.

Solar

Systemy solarne są to urządzenia, które wykorzystują odnawialne źródła energii.Zadaniem ich jest pochłanianie promieniowania słonecznego, konwertorowanie go w procesie ciągłym na energię cieplną.

Nie ma domu bez miedzi - miedź znajduje szereg zastosowań w instalacjach domowych. Instalacje z rur miedzianych zmniejszają koszt energii i są bardziej przyjazne dla środowiska. Miedź jest nie tylko praktycznym materiałem - jej naturalny kolor rozświetli każde wnętrze. A miedź możesz mieć za mniej niż myślisz!
W modernizowanym Szpitalu Dziecięcym A.I. duPont w Wilmington (USA), wybrano miedziane systemy rurowe do wykonania wewnętrznych instalacji budynku. Wyboru dokonano z uwagi na łatwy montaż oraz oszczędności w robociźnie, które znacznie obniżyły koszty wykonania instalacji. Film w angielskiej wersji językowej.
Edukacja

Prowadzimy szeroką działalność edukacyjną dla uczniów, studentów, projektantów oraz instalatorów organizując seminaria, konferencje oraz szkolenia.

Dalsze korzystanie z serwisu wymaga zgody użytkownika na korzystanie z plików cookies.Więcej informacji patrz link.

AKCEPTUJĘ