9. Zalety cenione przez profesjonalistów

Najważniejsze powody techniczne – o szczegóły zapytajcie swojego instalatora. 

Doświadczeni instalatorzy, znając wszystkie techniczne zalety i korzyści oferowane przez instalacje miedziane lubią pracować przy ich użyciu i niejednokrotnie montują je w swoich domach. Oto kilka głównych powodów stosowania instalacji z miedzi: 

•    Są łatwe do wykonania. Istnieje wiele różnorodnych technik łączenia: lutowanie miękkie i twarde, połączenia zaciskane, zaprasowywane, wciskane oraz skręcane. Wszystkie  szybkie w montażu i sprawdzone pod względem niezawodności.
•    Mała strata ciśnienia w instalacji miedzianej: na połączeniach nie występują redukcje przekroju. Niektóre systemy z tworzyw sztucznych wymagają włożenia w złączki wkładek, które zmniejszają średnicę wewnętrzną powodując dodatkową stratę ciśnienia i wzrost energii potrzebnej do utrzymania żądanego przepływu.
•    Instalacja zajmuje mniej miejsca   rury miedziane wytrzymują wysokie ciśnienia i duże natężenia przepływu przy małej średnicy zewnętrznej. 
•    Mały współczynnik rozszerzalności cieplnej, duża odporność na korozję, instalacja miedziana nie ulega starzeniu ani degradacji, jest higieniczna, …

… przy tak wielu zaletach, miedź będzie odgrywać kluczową rolę w rozwoju zrównoważonego ekologicznie budownictwa, a jednym z jej głównych zastosowań nadal będą instalacje sanitarne i grzewcze.

/sites/default/files/styles/content_100_width/public/thumbnails/image/10-good-reasons-9.jpg?itok=DmSj3rUz

Share >