2. Doskonała w ekstremalnych warunkach

Dzięki swoim doskonałym właściwościom fizycznym i mechanicznym miedź wytrzymuje wszelkie trudne i ekstremalne warunki środowiska, temperatury i ciśnienia. 

Miedź może być z powodzeniem stosowana w instalacjach skroplonych gazów, w których temperatura sięga – 200 °C , w systemach klimatyzacji, gdzie ciśnienie robocze wynosi 35-40 barów oraz  w solarnych systemach grzewczych, w których temperatura sięga 200°C 

Rury miedziane w przeciwieństwie do rur z tworzyw sztucznych, wystawione na działanie otoczenia (promieniowanie ultrafioletowe, światło słoneczne, tlen)  nie tracą  z upływem czasu swoich właściwości.

Jeżeli potrzebujecie niezawodnego, ognioodpornego materiału, który może wytrzymać temperaturę otoczenia 650°C przez 30 minut i zapewnić bezpieczeństwo instalacji gazowej lub pożarowej instalacji tryskaczowej, to nie znajdziecie lepszego materiału niż miedź.

Miedź jest idealnym materiałem na domowe instalacje sanitarne i grzewcze dla temperatur około 80°C przy ciśnieniu pracy około 10 barów.

Każdy, kto poszukuje materiału odpornego na wysokie ciśnienie, wysokie i niskie temperatury, ognioodpornego – nie zawiedzie się na miedzi. 

/sites/default/files/styles/content_100_width/public/thumbnails/image/10-good-reasons-2.jpg?itok=TJzw2GQM

Share >